Resultat: tisdag 17 september

Stolopp

Stolopp 3-åriga och äldre ston 20.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 75.001 kr Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
14TourzoRickard Svanstedt21401.15,2129
25Irish Cream ZonMagnus Jakobsson21401.15,347
312Rapide CashThomas Dalborg21401.15,428
414Merles RapidaFredrik Claesson21401.15,5156
510Arc en CielMarcus Hultman21401.15,572
63Del Ray PelliniVille Karhulahti21401.16,4113
711Bicc's LexieJohan L Sundgren21401.15,8227
813After EightJan Henriksson21401.16,2367
98Dats MadameFredrik Berg21401.16,9771
101M.T.LatifaStefan Persson21401.17,8133

webb-tv

Foto från lopp 7