Resultat: tisdag 17 september

Uttagningslopp Amatör-SM

Uttagningslopp Amatör-SM 3-åriga och äldre 100.001 - 300.000 kr, körda av B- eller D- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 30.000-15.000-9.500-5.700-3.800-(2.700)-(2.700) kr. Hederspris till segrande hästs ägare och körsven.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
16Amber BrickDaniel Karlsson21401.14,31000
23AdamantRobin Andersson21401.14,3156
35Zlatan KnickJohan A Nilsson21401.14,415
47Skip BeauCharlie Hillbom21401.14,653
58EstaEmil Engvall21401.14,7515
61Kakan GertorpErik Andersson21401.15,1536
74Elektra DreamFerry Fridolfsson21401.15,6805
82Rise AgainFredrik Claesson21400.0,041

webb-tv

Foto från lopp 5