Resultat: tisdag 17 september

Ladugårdsinredes Amatörserie - Spårtrappa

Ladugårdsinredes Amatörserie - Spårtrappa 3-åriga och äldre 20.001 - 100.000 kr, körda av B-D- eller F- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-2.300-2.300 (8 priser) Hederspris till segrande hästs ägare och körsven.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
17Goetmals JoeNiclas Benzon21401.15,635
25Cheva GertorpErik Andersson21401.15,9131
36Arja H.L.Micael Stjernström21401.16,0122
41To the Moon FaceJohan A Nilsson21401.16,026
54AnywherewithyoulouBengt-Erik Daggert21401.16,2257
610Kicken V.O.P.Veronika Karlsson21401.16,3857
72Likeit Or LeaveitEmil Engvall21401.16,5161
89Fred's Lucky DayJens Laursen21401.16,8436
98Cash AloJonathan Bardun21401.19,7280
1013CorleoneJeanet Årman21401.20,1656

webb-tv

Foto från lopp 4