Resultat: tisdag 17 september

3-åriga och äldre lägst 100.001 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 275.001 kr, 40 m vid 825.001 kr Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
12Smokey HermanVille Karhulahti21401.14,337
25QuantanameraMichael Larsson21401.13,647
38Test DriveBengt-Erik Daggert21401.13,6386
43Cantona MearasStefan Persson21401.14,483
51Fedex CupFredrik Claesson21401.15,3293
66Great King WineNiclas Benzon21401.14,023
77Art on LineMikko Aho21401.14,799

webb-tv

Foto från lopp 3