Resultat: tisdag 10 september

axevallatravskola.se - Spårtrappa

axevallatravskola.se - Spårtrappa 3-åriga och äldre 150.001 - 400.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 15.000-7.500-5.000-3.500-2.800-2.000-(2.000)-(2.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
113Loke SurviveRobert Bergh21401.14,221
24Vikens EnergyJan Henriksson21401.14,3187
36Easy Tiger PelliniThomas Dalborg21401.14,4139
45Vien IciRickard Svanstedt21401.14,947
53DaviciAndré Eklundh21401.14,9130
62Bacchus L.I.Christoffer Eriksson21401.14,960
71H.P.R.DominicaAnders Svanstedt21401.15,1769
811Västerbo CheersWilliam Ekberg21401.15,1884
99Omay SouthwindVille Karhulahti21401.15,3158
107WerdelinJanne Svart21401.15,6555

webb-tv

Foto från lopp 9