Resultat: tisdag 10 september

Var med & sponsra Axevallas ungdomsverksamhet - Montélopp

Var med & sponsra Axevallas ungdomsverksamhet - Montélopp 4-åriga och äldre högst 650.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 220.001 kr Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18BörgeSofia Adolfsson21401.15,615
21Champion TourIina Aho21401.16,943
37Ville TurfAnna Ekholm21401.17,195
43J.S.AlphaAnna Erixon21401.17,1159
52Water PuddleTova Bengtsson21401.17,3113
66Faridah StingMalin Andersson21401.17,41000
75Nettan SånnaJulia Andersson21401.19,1381

webb-tv

Foto från lopp 8