Resultat: tisdag 10 september

Välkommen till Breeders' Crown 15 oktober

Välkommen till Breeders' Crown 15 oktober 3-åriga och äldre högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
15GoonerAndré Eklundh21401.16,727
22Go All NightBo Falsig21401.16,720
37One to WinMikael Å Linderoth21401.17,4270
410NymoHåkan K Persson21401.18,6317
56Spira CsonAnders Svanstedt21401.19,1107
69Livi MoneyThomas Dalborg21401.19,2212
73Dragon Speed D.S.Fredrik Söderberg21401.19,285
81Veam's MasqueradeHans Crebas21401.19,71000
98Prins Gunvald M.M.Malin Leander21400.0,01000

webb-tv

Foto från lopp 1