Resultat: fredag 6 september

Höstlov på Axevalla Travskola

Höstlov på Axevalla Travskola 3-åriga och äldre högst 35.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
110O.M.GogentleKent Knutsson21401.16,719
25Global VillyJonas Moberg21401.17,764
31The Special Man F.Mikael J Andersson21401.18,149
49Duenna SisuMalin Asklund21401.18,2420
57BenellieStefan Persson21401.18,4134
64Warrego FlowEmil Engvall21401.18,9445
711TianoAndré Eklundh21401.21,373
D3Darius DanteRickard Svanstedt21400.0,0244

webb-tv

Foto från lopp 8