Resultat: fredag 6 september

Skara Kommuns Lopp - Spårtrappa

Skara Kommuns Lopp - Spårtrappa 3-åriga och äldre 70.001 - 200.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
113Glowbull FusionCarl Johan Jepson21401.15,420
25G.K.TrixyMagnus Jakobsson21401.15,5140
31CayucosJan Henriksson21401.15,583
44MålaresvenMikael J Andersson21401.15,6169
56Valentina A.F.Thomas Dalborg21401.15,9590
611Conway StreamlineJonathan Bardun21401.15,91000
72Walther på G.Rickard Svanstedt21401.16,054
810OverheadAnders Svanstedt21401.16,4230
97Keinstein VikingKim Eriksson21401.16,4989
109Everybody's FreeNiclas Benzon21401.16,5576

webb-tv

Foto från lopp 4