Resultat: fredag 6 september

Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp

Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp 3-åriga svenska 10.001 - 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 50.000-25.000-17.500-12.500-8.000-5.500-5.500-5.500 (8 priser) Svensk Travsports hederspris till segrande hästs ägare, hästskötare och uppfödare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
14Guidetti SisuCarl Johan Jepson21401.16,516
25Bring Me BajernStefan Persson21401.16,639
31BeethovenVille Karhulahti21401.16,9170
46Vikens GenerateEmil Engvall21401.17,0265
52PayetDwight Pieters21401.17,249
63Espri LauncherJohan Sedström21401.17,7447

webb-tv

Foto från lopp 1