Resultat: tisdag 27 augusti

Välkommen till Breeders' Crown 15 oktober

Välkommen till Breeders' Crown 15 oktober 3-åriga och äldre 15.001 - 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18Little TalksJan E Flink21401.15,640
22Prince PalemaMikael J Andersson21401.15,628
311Euforia HornlineChristian Cracchiolo21401.15,7180
414Cheva GertorpAnders Svanstedt21401.15,773
51Teton Nikkis ManThomas Dalborg21401.15,7266
612TodaysfreshairMaria Törnqvist21401.16,5436
77Minttu AkemaIngemar Nilsson21401.16,8923
89Love CandyLouise F Bäckstrand21401.17,0468
93Iris di QuattroRickard Svanstedt21401.17,167
1010Happy G.G.André Eklundh21401.17,2264

webb-tv

Foto från lopp 8