Resultat: tisdag 27 augusti

Gräs-Torpstugans Lopp

Gräs-Torpstugans Lopp 3-åriga och äldre 50.001 - 1.800.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 200.001 kr, 40 m vid 600.001 kr Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
11Victory RoadChristoffer Eriksson21401.14,120
28Mr CrazedAnders Svanstedt21401.13,873
39Super GrabbenAndré Eklundh21401.14,197
43Yukon BayVille Karhulahti21401.14,9216
56RitzoAnton Johansson21401.14,4756
64Tournado DreamStefan Söderkvist21401.14,5711
711Nelle Atticus JakeThomas Dalborg21401.13,9695
812Mr PerfectKevin Oscarsson21401.13,9141
95Gun PalemaMikael J Andersson21401.14,665
107Tim FrontlineRickard Svanstedt21401.14,9374

webb-tv

Foto från lopp 7