Resultat: tisdag 27 augusti

Välkommen till Tjejkväll 15 november

Välkommen till Tjejkväll 15 november 3-åriga och äldre 50.001 - 130.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 1640 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18Etell MePetter Engblom16401.13,6534
26Bear TurboKent Persson16401.13,7325
31Evangeline FaceOla Samuelsson16401.13,721
49ReacherSvante Häger16401.14,21056
57Rapide CashThomas Dalborg16401.14,336
64Sverkets HustlerHenna Halme16401.14,4188
72Listas Tinge LingChristoffer Eriksson16401.14,874
812Miss FinaStefan Söderkvist16401.15,0555
910Leia LiniVille Karhulahti16401.15,0170
103Maja BusJan Silvén16401.15,1144

webb-tv

Foto från lopp 3