Resultat: tisdag 27 augusti

Axevalla Travskolas Lopp

Axevalla Travskolas Lopp 3-åriga och äldre högst 450.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 50.001 kr, 40 m vid 150.001 kr Pris: 15.000-7.500-5.000-3.500-2.800-2.000-(2.000)-(2.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
111Hope of JoyChristoffer Eriksson21401.14,359
27Hobby de L'iton*André Eklundh21401.14,346
314Golden BowlKevin Oscarsson21401.14,5489
410Denco's Moon KilabStefan Söderkvist21401.14,627
513PuisseguinThomas Aurell21401.14,8173
68Lord L.S.Anders Svanstedt21401.15,3149
712Wirano ChipFredrik Berg21401.16,1516
89AaltoKimmo Hämäläinen21401.16,3926
94Global ValuationBo Falsig21401.18,769
102Allegro BrickRobin Andersson21401.18,8638

webb-tv

Foto från lopp 10