Resultat: tisdag 27 augusti

After Beach på Sällskapets Travrestaurang Axevalla

After Beach på Sällskapets Travrestaurang Axevalla 3-åriga och äldre högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
16Julita ExpressJan Silvén21401.16,420
21Livi ObsessionThomas Dalborg21401.16,9390
32Super Blood AvistaRickard Svanstedt21401.17,178
49The Special Man F.Mikael J Andersson21401.17,666
511GoonerAndré Eklundh21401.18,362
610Q.AllegrettoFredrik Claesson21401.20,3361
75Just like JuliaFredrik Berg21401.21,8215
812Lovely O.O.Christoffer Eriksson21401.22,5213
D4Primo Il DivoFerry Fridolfsson21400.0,02481
D7CalinochaStefan Söderkvist21400.0,0192

webb-tv

Foto från lopp 1