Resultat: söndag 21 juli

Stora Amatörpriset

Stora Amatörpriset 3-åriga och äldre 200.001 - 650.000 kr, körda av B-D- eller F- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 1. 2140 m. Autostart. Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-5.500-3.500 (7 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
110MacelleriaHåkan B Johansson21401.12,525
211Waikiki SilvioPeter Arnqvist21401.12,5135
35Höwings Unbeatable*Oscar Uhrberg21401.12,9132
48Lullaby S.I.R.Niclas Benzon21401.13,271
59Pompano Euphoria*Fredrik Claesson21401.13,3669
64Crossfire SimoniOlof Thorson21401.13,3229
73Tayson BiOscar Ginman21401.13,4368
82YrrPatrick Hedqvist21401.13,560
97Copaca BananaDan-Åke Olsson21401.13,644
1012Västerbo StarlitDaniel Karlsson21401.14,01000

webb-tv

Foto från lopp 7