Resultat: söndag 21 juli

Skara Hästlands Stodebutant

Skara Hästlands Stodebutant 3-4-åriga ston högst 0 starter. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
16Milk and SugarJohan Untersteiner21401.18,374
28Fleur de FleurNathalie Blom21401.18,4772
39Jaramaz BokoÖrjan Kihlström21401.18,447
412Just like JuliaFredrik Berg21401.18,61000
510PalminhaMats Remneby21401.18,8923
62Boston BoreKarl Stolt21401.18,91000
77Stepping PartyStefan Söderkvist21401.19,069
83Alice R.C.Johan Carlfjord21401.19,1532
94G.K.AviatrisCarl Johan Jepson21401.19,2175
1011Wonder WomanJorma Kontio21401.20,2156

webb-tv

Foto från lopp 1