Resultat: fredag 19 juli

Heatlopp B - Travveckans lopp

Heatlopp B - Travveckans lopp 4-åriga och äldre 135.001 - 425.000 kr. Körsvenskrav kat. 3. 1640 m. Autostart. 8 startande. Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500 (5 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
13Asger Molar*Flemming Jensen16401.12,727
25It's TimeStefan Persson16401.12,872
38Juliana BoreThomas Dalborg16401.12,8321
44Starforlife PalemaMikael J Andersson16401.12,9139
52Staro JuniqueChristoffer Eriksson16401.13,0455
61Delamain*Örjan Kihlström16401.13,095
77Lord L.S.Anders Svanstedt16401.14,2318
86NoLimitJimMitConrad Lugauer16401.16,724

webb-tv

Foto från lopp 9