Resultat: fredag 19 juli

Håvent Service lopp - Treåringsstoet

Håvent Service lopp - Treåringsstoet 3-åriga ston. Körsvenskrav kat. 3. 2140 m. Autostart. Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-(5.500)-(3.500) kr. Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
14DontlooseallmoneyJim Oscarsson21401.14,278
27Mad PrincessPeter Untersteiner21401.14,485
33Boxer ShrimpÖrjan Kihlström21401.14,539
45Jobie StormTony Wallin21401.14,5572
59Sashay My WayAdrian Kolgjini21401.14,619
62Mingait ToomaChristoffer Eriksson21401.14,9496
78Sunettan PalemaMikael J Andersson21401.15,3448
81Affinity KronosAndré Eklundh21401.17,0456
D6Jetske BeemdMagnus Jakobsson21400.0,0103

webb-tv

Foto från lopp 7