Resultat: fredag 19 juli

Sällskapets Travrestaurang Axevallas lopp

Sällskapets Travrestaurang Axevallas lopp 3-åriga och äldre 35.001 - 75.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
19Giordano SoaBjörn Goop21401.14,818
23Le Crack SoxMarkus B Svedberg21401.14,937
312Udde FaceAdrian Kolgjini21401.15,6449
45Fred's Lucky DayJakob Smith21401.15,6591
51Tuna Tartar W.F.Örjan Kihlström21401.15,7112
67CayucosJan Henriksson21401.16,2622
76Hunter SundCaroline Fagerberg21401.16,61945
82ChivalryJesper Partanen21401.16,9527
910Wingait EllenStefan Persson21401.17,71456
108Roc Star JoliAndré Eklundh21401.18,7693

webb-tv

Foto från lopp 6