Resultat: fredag 19 juli

3-åriga och äldre 35.001 - 135.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 1640 m. Autostart. Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
11Stole the ShowMicael Stjernström16401.12,7430
28InspectorBjörn Goop16401.12,734
35Kattis PalemaMikael J Andersson16401.13,129
412Bear BeautifulClaes Sjöström16401.13,11288
57Sergie PhefirstKevin Oscarsson16401.13,4176
62Atik D.L.*Torbjörn Jansson16401.13,4146
711Eaja CompositeÖrjan Kihlström16401.13,5299
810Casanova MajoHans G Eriksson16401.13,6229
93Bravur Torkdahl*Flemming Jensen16401.14,035
104Etell MePetter Engblom16401.14,2959

webb-tv

Foto från lopp 3