Resultat: fredag 19 juli

Axevallas Stora B-tränarlopp - Knutsson Trottings lopp

Axevallas Stora B-tränarlopp - Knutsson Trottings lopp 3-åriga och äldre 35.001 - 1.530.000 kr. Körsvenskrav kat. 3. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 170.001 kr, 40 m vid 510.001 kr Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-5.500-3.500-3.500 (8 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Lagerkrans och hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
114Perfect DynamitePeter Ingves21401.12,850
29Wellino AvenueMagnus Jakobsson21401.13,521
31Marjons LoveSören Boel21401.15,21171
410RickeÖrjan Kihlström21401.14,5144
53Mr RapideMikael J Andersson21401.15,51310
66Alonso Caesar*Peter Untersteiner21401.14,9151
712Souvenir d'InverneKim Eriksson21401.15,0927
815Asterix HornlineJorma Kontio21401.14,41239
911Free to PartyStefan Svensson21401.15,31516
1013JuiceboxPaw Mahony21401.15,42199

webb-tv

Foto från lopp 10