Resultat: fredag 19 juli

Hall Medias lopp - Debutanten Hingstar/Valacker

Hall Medias lopp - Debutanten Hingstar/Valacker 3-4-åriga hingstar och valacker högst 0 starter. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
12Geronimo AmJörgen Westholm21401.15,849
26Homeland PelliniBjörn Goop21401.16,125
38Bastian BoomStefan Persson21401.16,844
44Equal MoneyJorma Kontio21401.17,574
510Cash BoreKarl Stolt21401.18,01238
67Let's Go ZonGlenn H Persson21401.19,4567
D3Wolf of WallstreetChristoffer Eriksson21400.0,0130
D9Lexington ZonPeter Untersteiner21400.0,098
D11Boke PalemaMikael J Andersson21400.0,0425

webb-tv

Foto från lopp 1