Resultat: lördag 20 juli

Huvudsponsorernas lopp - STL Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 5 (Final Åby 10 augusti)

Huvudsponsorernas lopp - STL Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 5 (Final Åby 10 augusti) 3-åriga och äldre 500.001 - 1.700.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. 2140 m. Autostart. Pris: 150.000-75.000-37.500-19.000-12.000-8.000-5.000 (7 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
111UralJorma Kontio21401.12,627
212Hazard BokoPer Lennartsson21401.12,6138
310Floris Baldwin*Erik Adielsson21401.12,870
41Mr LindyPeter Ingves21401.12,8270
57Flash HålerydUlf Ohlsson21401.12,9385
69Southwind HydroÖrjan Kihlström21401.13,094
73CarelinKevin Oscarsson21401.13,0384
84Master CroweChristoffer Eriksson21401.13,141
98He's a DiffacoltStefan Persson21401.13,1512
106Adiago TrotRikard N Skoglund21401.14,8262

webb-tv

Foto från lopp 9