Resultat: lördag 20 juli

Kommunals Lärlingslopp

Kommunals Lärlingslopp 3-åriga och äldre 50.001 - 1.350.000 kr, körda av C-E- eller F- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 1. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 150.001 kr, 40 m vid 450.001 kr Pris: 125.000-62.500-31.000-16.000-10.000-7.000-5.000 (7 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
16CallmesallyIina Aho21401.12,854
212Bålsta PalemaLinus Svensson21401.12,8239
311O.P.Q.C.Johanna Lind21401.12,8152
48Al's EspresiousChristian Cracchiolo21401.13,5664
51Imail Occagnes*Henriette Larsen21401.14,3358
613Smevikens CruiserHenna Halme21401.12,978
714Rafiki FriAnna Isabelle Karlsson21401.13,345
810Prince F.P.RomsåsLinda Sedström21401.14,01632
94Eclipse BokoEmilia Leo21401.14,2202
1015Julia PelliniWilliam Ekberg21401.13,5802

webb-tv

Foto från lopp 8