Resultat: lördag 20 juli

Borgunda Bygghandels femåringslopp för ston

Borgunda Bygghandels femåringslopp för ston 5-åriga ston lägst 200.001 kr. Körsvenskrav kat. 1. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 600.001 kr Pris: 125.000-62.500-31.000-16.000-10.000-7.000-5.000 (7 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18EmmylouBjörn Goop21401.13,586
211Hevin BokoRikard N Skoglund21401.13,135
310Catch my LoveKevin Oscarsson21401.13,1448
41Vera SpiroÖrjan Kihlström21401.14,0172
512Gloria WebJorma Kontio21401.13,385
613Global Upper StylePeter Untersteiner21401.13,471
72RestlessJohan L Sundgren21401.14,3778
89CallmeawinnerErik Adielsson21401.14,4151
93Gun PalemaMikael J Andersson21401.14,461
106Ambon DegatoJohan Untersteiner21401.14,682

webb-tv

Foto från lopp 6