Resultat: lördag 20 juli

Livsmedelsarbetarnas lopp - Somartravsmontén

Livsmedelsarbetarnas lopp - Somartravsmontén 4-åriga och äldre 275.001 - 700.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Monté. Autostart. Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18Barack la MarcSofia Adolfsson21401.13,722
27SeteAnna Erixon21401.14,0220
35Polycrates FaceKajsa Ljunghager21401.14,238
46Sebastian HallEmilia Leo21401.14,651
54Ussara Mail*Jennifer L Oscarsson21401.14,869
63Day Sun DreamMalin Andersson21401.15,7342
71Sean BananJenny Brunzell21401.18,4314
82TracksStephanie J Werder21400.0,0420

webb-tv

Foto från lopp 1