Resultat: fredag 12 juli

Uttagningslopp StoChampionatet - Agria Djurförsäkringars lopp

Uttagningslopp StoChampionatet - Agria Djurförsäkringars lopp 4-åriga svenskfödda ston som kvarstår efter fjärde insatsen. Körsvenskrav kat. 1. 2640 m. Autostart. Pris: 75.000-37.500-18.750-9.000-6.000-3.750 (6 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och uppfödare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
110Lyx HålerydÖrjan Kihlström26401.15,6540
23Head For HomeRikard N Skoglund26401.15,740
39S.G.MaleficentKenneth Haugstad26401.15,7311
47Ivy LeagueMarkus Niklasson26401.15,92004
56Zeeland KronosPeter Untersteiner26401.16,0230
61Elise AndoverKim Eriksson26401.16,1917
72Zenita KronosOskar Kylin Blom26401.16,2868
84SouzyBjörn Goop26401.16,6241
911A Sweet DanceStefan Söderkvist26401.17,716
D5Ti Amo FaceErik Adielsson26400.0,0137

webb-tv

Foto från lopp 7