Resultat: fredag 12 juli

Uttagningslopp StoChampionatet - Vänern Kötts lopp

Uttagningslopp StoChampionatet - Vänern Kötts lopp 4-åriga svenskfödda ston som kvarstår efter fjärde insatsen. Körsvenskrav kat. 1. 2640 m. Autostart. Pris: 75.000-37.500-18.750-9.000-6.000-3.750 (6 priser) Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och uppfödare. Hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
16Fantasia SisuRobert Bergh26401.14,437
211Racing BroddaRikard N Skoglund26401.14,627
31Adi GalliaNicklas Westerholm26401.14,935
49I'm SailingAnders Svanstedt26401.15,0165
57Global WirelessPeter Untersteiner26401.15,0330
65EvoqueBjörn Goop26401.15,2383
78Call Me BroddaKim Eriksson26401.15,3475
84Jasmin BandJohan L Sundgren26401.15,3859
910Landing GearÖrjan Kihlström26401.15,61020
102A'nana de BohemOskar J Andersson26401.15,796

webb-tv

Foto från lopp 5