Resultat: fredag 12 juli

Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp

Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp 3-åriga svenska högst 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 50.000-25.000-17.500-12.500-8.000-5.500-5.500-5.500 (8 priser) Svensk Travsports hederspris till segrande hästs ägare, hästskötare och uppfödare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
13Aurora PalemaErik Adielsson21401.15,9177
27Bear a PerfectionKevin Oscarsson21401.15,9856
36BodybuilderTobias O Eriksson21401.15,9119
410Je t'Aime PerleJoakim Lövgren21401.16,025
54Roc Star JoliMagnus Jakobsson21401.16,2325
69Usain TöllStefan Söderkvist21401.16,244
711Express LimePeter Untersteiner21401.16,389
81Xanthis EuropeChristian Persson21401.16,4125
95DeliverUlf Ohlsson21401.16,479
102M.T.On the HeelsRikard N Skoglund21401.17,3359

webb-tv

Foto från lopp 3