Resultat: fredag 12 juli

Travveckans Lopp

Travveckans Lopp 3-åriga och äldre högst 210.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 70.001 kr Pris: 15.000-7.500-5.000-3.500-2.800-2.000-(2.000)-(2.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
12PortnahavenÖrjan Kihlström21401.16,123
25Yukon BayBjörn Goop21401.15,441
38Erik K.Carl Johan Jepson21401.15,564
41Awkward SituationOskar J Andersson21401.16,3208
514Gigantic BokoRoger Pettersson21401.16,1733
69Here She Goes*Jorma Kontio21401.16,185
715Mill ZoCarlos Söderström21401.16,3182
810Svartsångs AnnieThomas Dalborg21401.16,3387
912Dats MadameFredrik Berg21401.16,41228
103TodaysfreshairMimmi Elfstrand21401.17,41043

webb-tv

Foto från lopp 10