Resultat: fredag 12 juli

Travrondens Montélopp

Travrondens Montélopp 4-åriga och äldre högst 150.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 50.001 kr Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18Champion TourIina Aho21401.16,792
26Water PuddleTova Bengtsson21401.17,121
34Hambra's Bon JoviJosefine Ivehag21401.17,733
45Faridah StingMalin Andersson21401.17,8485
57Teton YorkJenny Brunzell21401.17,9114
610Snobben C.D.Susanne Ohme21401.17,994
79Conway StreamlineLinda Furåker21401.18,2720
81Sunshine PointerEgon Bengtsson21401.19,0383
D2Svartsångs MissieAnna Ekholm21400.0,0499
D3Noblesse LemonPernilla Andersson-Lidén21400.0,0413

webb-tv

Foto från lopp 1