Resultat: torsdag 20 juni

P21-lopp

P21-lopp 3-åriga och äldre högst 585.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 65.001 kr, 40 m vid 195.001 kr Pris: 15.000-7.500-5.000-3.500-2.800-2.000-(2.000)-(2.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
114Bouncing Ball O.O.Carl Johan Jepson21401.15,338
22Heather BoundThomas Dalborg21401.16,1370
313Rekord RuneLinus Svensson21401.15,5153
49Missing the BluesReijno Holmgren21401.15,6577
58Wirano ChipNiclas Stenquist21401.15,7752
65Morotai DegatoAndré Eklundh21401.16,4112
73Wallbanger R.W.Håkan K Persson21401.16,582
812Digital YankeePeter Ekstein21401.16,1128
910AaltoKimmo Hämäläinen21401.16,11362
1011KallsupJan E Johansson21401.16,1463

webb-tv

Foto från lopp 9