Resultat: torsdag 20 juni

Spårtrappa

Spårtrappa 3-åriga och äldre 8.001 - 50.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
19Sally MacLennaneThomas Dalborg21401.15,882
26Make a Dream H.C.Tommy Karlstedt21401.15,929
31TianoAndré Eklundh21401.15,930
45Dabkas RainbowdashJens Laursen21401.16,1288
53Checker ScoopKim Eriksson21401.16,4219
64Warrego FlowLinus Svensson21401.16,7277
78StardateFerry Fridolfsson21401.17,0705
87AmouretteMikael J Andersson21401.17,649
D2Balanced RudderJan Henriksson21400.0,0169

webb-tv

Foto från lopp 8