Resultat: torsdag 20 juni

Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp Ston

Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp Ston 3-åriga svenska ston högst 49.000 kr som ej segrat. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 50.000-25.000-17.500-12.500-8.000-5.500-5.500-5.500 (8 priser) Svensk Travsports hederspris till segrande hästs ägare, hästskötare och uppfödare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
14Del Ray PelliniMagnus Jakobsson21401.17,145
23Annie FlameMarkus B Svedberg21401.17,1131
38Noras PrincessKim Eriksson21401.17,1114
42Whispering StarRickard Svanstedt21401.17,3251
51Glorious AmLars-Åke Söderholm21401.18,0233
65L'or Noir MarcesiMaria Törnqvist21401.18,1150
77Lovely O.O.Carl Johan Jepson21401.19,993
89Vikens GenerateAndré Eklundh21401.23,5127
D6Diversity PelliniStefan Persson21400.0,021

webb-tv

Foto från lopp 6