Resultat: torsdag 20 juni

3-åriga och äldre 50.001 - 450.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 180.001 kr Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
12Valnes IorRickard Svanstedt26401.15,5245
27Elway AmAndré Eklundh26401.15,015
39RestlessJohan L Sundgren26401.15,1107
44OverheadCarl Johan Jepson26401.15,751
56Denco's Moon KilabTommy Karlstedt26401.15,1315
610B.T.'s ViclandoDanne Jansson26401.15,5380
73Conway StreamlineNiclas Stenquist26401.20,0859
81HaiconHåkan K Persson26400.0,0188
D5Xanthis CoktailClaes Svensson26400.0,0107

webb-tv

Foto från lopp 3