Resultat: torsdag 20 juni

3-åriga och äldre 95.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 1640 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
12NoLimitJimMitMarc Elias16401.12,715
25Jula HamronCarl Johan Jepson16401.13,0164
36Scotch BroddeMagnus Jakobsson16401.13,135
41Ugly DucklingMikael J Andersson16401.13,2132
53Zorro Ido*Joseph Taavela Ruocco16401.13,5150
68VitalityRickard Svanstedt16401.13,7364
77Running YoungRobin Andersson16401.14,1682

webb-tv

Foto från lopp 1