Resultat: söndag 2 juni

Välkommen till Travvveckan 15-21 juli

Välkommen till Travvveckan 15-21 juli 3-åriga och äldre högst 18.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare körsven.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
110Global AnnuityPeter Untersteiner21401.17,624
28TianoAndré Eklundh21401.17,7172
37Broadway FrazerPetter Karlsson21401.17,845
43Le MareBjörn Goop21401.18,375
51Inspector GadgetKim Eriksson21401.18,4233
69Helacs ThelujiMarcus Hultman21401.18,6521
711John DeeAnders Svanstedt21401.18,7103
812Wild CommanderKeijo Vartiainen21401.18,81041
92Zin Zano BayMikael J Andersson21401.20,6356
104Billy BearThomas Dalborg21401.22,4535

webb-tv

Foto från lopp 1