Resultat: lördag 30 mars

Välkommen till Grillkvällen - Stolopp

Välkommen till Grillkvällen - Stolopp 3-åriga och äldre ston högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
16Almagest A.C.Benny Christensen21401.18,763
25Morran MarkeRoger Pettersson21401.19,036
37AmouretteAndré Eklundh21401.19,128
41NowagoraMagnus Jakobsson21401.19,153
52Love CandyLouise F Bäckstrand21401.19,2156
64Vidi Amavi A.L.Per-Gunnar Karlsson21401.19,4140
73Simb MywayJan Henriksson21401.25,5206
D8DolcettoThomas Dalborg21400.0,098

webb-tv

Foto från lopp 1