Resultat: tisdag 8 januari

Länsförsäkringar Skaraborgs Lopp

Länsförsäkringar Skaraborgs Lopp 3-åriga och äldre 50.001 - 160.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 1640 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
15Domingo FreiMikael J Andersson16401.17,417
26Cake 'n PieCarina S Svensson16401.17,4353
32Cadillac DimanchePetter Karlsson16401.17,884
43CelticKent P Gustavsson16401.18,099
54Crispi's MemoryAnton Knutsson16401.18,3321
67Heather BoundThomas Dalborg16401.18,4605
79Bear My NameStefan Söderkvist16401.18,739
81Miskos CapreaAndré Eklundh16401.18,7179
911Rouge IdealRoger Pettersson16401.18,9185
108Voodoo ChileHåkan E Johansson16400.0,0781

webb-tv

Foto från lopp 1