Resultat: fredag 21 december

Publikjakten På Nyårsafton

Publikjakten På Nyårsafton 3-åriga och äldre högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18Mayflower A.F.Stefan Söderkvist21401.18,426
23Svempa LadayNiclas Benzon21401.18,646
312MöllerCarl Johan Jepson21401.19,173
46Kronbruden T.J.Micael Lindblom21401.19,1197
510Den Lille KämpenThomas Dalborg21401.19,3250
64Bull LockAnders Svanstedt21401.20,039
711Stand By O.O.Kim Eriksson21401.21,4153
87Marcel P.Mikael J Andersson21401.22,1193
92HarambeeRobin Andersson21401.22,2708
109Winnie LadayTobias Modig21401.23,4661

webb-tv

Foto från lopp 1