Resultat: fredag 14 september

Stallcaféet Gunghästens Lopp

Stallcaféet Gunghästens Lopp 3-åriga och äldre 25.001 - 810.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 90.001 kr, 40 m vid 270.001 kr Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
15Puccy ItaliaHenna Halme21401.14,351
23Man o'WarRobert Bergh21401.15,014
37Viggo LadayStefan Söderkvist21401.14,6152
44RandalHåkan K Persson21401.15,6341
56Lunatic FaceJens Laursen21401.15,3143
62Vapour TrailCarl Johan Jepson21401.17,456
71Mint SånnaKim Eriksson21401.21,5259

webb-tv

Foto från lopp 1