Resultat: lördag 9 november

3-åriga och äldre högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
14Pastor FlaxStefan Söderkvist21401.18,842
25RexConny Gustafsson21401.18,956
310Stommens ErikAnders Christiansson21401.19,6185
48Rutger B.L.Emil Engvall21401.20,1400
53Prins Gunvald M.M.Niclas Stenquist21401.20,2206
67Zeb Michael BoyMikael Å Linderoth21401.20,3108
79Mölebos WilliamNiclas Fischer21401.21,3438
86MaggiesaariAndré Eklundh21401.21,4188
911Je Reve d'EtoileFredrik Söderberg21401.21,8211
102Borups RoverAnders Svanstedt21400.0,093

webb-tv

Foto från lopp 1