Resultat: söndag 22 juli

Skara Hästlands Stodebutant

Skara Hästlands Stodebutant 3-4-åriga ston högst 0 starter. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 50.000-25.000-12.500-8.000-5.500-(4.000)-(4.000) kr. Hederspris till segrande hästs ägare, körsven och hästskötare samt hederstäcke till segrande häst.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
110Zenith AsCarl Johan Jepson21401.17,448
211Global WellnessPeter Untersteiner21401.17,620
34SouzyBjörn Goop21401.17,7116
42AbukoJohan Untersteiner21401.17,854
55Lucky WindErik Adielsson21401.18,0154
67Out of Your LeagueRickard Svanstedt21401.18,1194
79June SevenKarl Stolt21401.18,4907
812Hedwig LadayAndré Eklundh21401.19,1675
96Whilma MajoHans G Eriksson21401.21,5356
D1Cama StepKim Eriksson21400.0,0333

webb-tv

Foto från lopp 1