Resultat: fredag 13 juli

Travveckans lopp

Travveckans lopp 3-åriga och äldre högst 25.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrane hästs ägare och körsven.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
18Cab LaneJorma Kontio21401.17,914
26Bravo QadirBjörn Goop21401.18,071
37Brio LauncherMikael Å Linderoth21401.18,3253
49EireneMikael J Andersson21401.18,6422
54Ivy MontanaHans Adler21401.19,1646
62Canela BravaDanne Jansson21401.19,9875
75LaurentiRobert Bergh21400.0,032
81SkylinerDaniel Karlsson21400.0,0898

webb-tv

Foto från lopp 1