Resultat: tisdag 3 juli

Stallcaféet Gunghästens stolopp

Stallcaféet Gunghästens stolopp 3-åriga och äldre ston 18.001 - 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
15Cheerful RivnerPeter Ingves21401.14,713
212Worth a LotStefan Söderkvist21401.15,1147
31Vanessa FairwayPer Berg Thomsen21401.15,2167
43Amabella BeechRolf Ulriksson21401.15,4257
511Prunella WildeJens Laursen21401.15,6596
69Luna LovegoodLinus Svensson21401.15,7160
76Chilli WinallHåkan K Persson21401.15,7295
810Lady RunPetter Karlsson21401.16,3619
98Deferre des QuatreMikael J Andersson21401.16,5546
107Flying KnightStefan Persson21401.17,1224

webb-tv

Foto från lopp 1