Resultat: tisdag 26 juni

Stallcaféet Gunghästens stolopp

Stallcaféet Gunghästens stolopp 3-åriga och äldre ston 30.001 - 65.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 1640 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
13Caddie LorineKim Eriksson16401.12,9163
24Zeit HolzCarl Johan Jepson16401.13,014
36Princess CarmodyJoakim Granlund16401.13,3284
412LoveslikeasmoothiePatrik Nygren16401.13,3646
59Petite HålerydJohan Untersteiner16401.13,441
610EmmylouPer Johansson16401.13,7160
78Global Upside DownAndré Eklundh16401.13,9596
81Nora MarkeRoger Pettersson16401.13,9677
92Sahara EuphoriaJesper Rydberg16401.14,2586
105Abby Sisa*Dagfinn Aarum16401.14,6161

webb-tv

Foto från lopp 1