Resultat: fredag 15 juni

Sällskapets Travrestaurang Axevallas stolopp

Sällskapets Travrestaurang Axevallas stolopp 3-åriga och äldre ston högst 35.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Autostart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
15Intuned BokoCarl Johan Jepson21401.17,5112
212Emilie K.André Eklundh21401.17,826
36Borups SyrenJohan Untersteiner21401.17,821
42Never StopKim Eriksson21401.17,9241
54AnemonPer Berg Thomsen21401.18,0545
610Pine ChocolateTobias Modig21401.18,0669
77Arja H.L.Mikael J Andersson21401.18,1556
83Whitestripe MaidRickard Svanstedt21401.18,192
99Gutkes Lucky DayAnders Svanstedt21401.18,3978
1011Greta SilasFredrik Persson21401.18,498

webb-tv

Foto från lopp 1