Resultat: torsdag 24 maj

Skara Kommuns stolopp

Skara Kommuns stolopp 3-åriga och äldre ston högst 15.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare och skötare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
12Emilie K.André Eklundh21401.16,537
25Livi MemoryDagfinn Aarum21401.16,7239
34ArgbigganRickard Svanstedt21401.16,8126
43Namara LoveJan Silvén21401.17,279
512Esmeralda BeatStefan Söderkvist21401.17,689
66ShyvanaCarl Johan Jepson21401.18,429
710Winnie BlackfireKim Eriksson21401.19,297
87Xanthis ChristinaPernilla T Johansson21401.19,6152
D1Pascha FlaxWilhelm Paal21400.0,0158
D8Totally FaceMikael J Andersson21400.0,0205

webb-tv

Foto från lopp 1