Resultat: torsdag 19 april

Radio Trebys lopp

Radio Trebys lopp 3-åriga och äldre högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 4. 2140 m. Voltstart. Pris: 25.000-12.500-8.000-5.300-3.200-2.300-(2.300)-(2.300) kr. Hederspris till segrande hästs ägare.

plac.NummerHästKuskdist.Tidev.oddsskor
17Global Upside DownKevin Oscarsson21401.18,127
24Villa BlueFelicia Lindström21401.18,271
38Turbo GertorpThomas Dalborg21401.18,3179
49Duc de MesangyLinus Svensson21401.18,4329
52FranseskaMagnus Jakobsson21401.18,477
65Speedy DesideriaAnton Knutsson21401.18,682
73Stepping ForeverMikael J Andersson21401.18,7140
D6Milles FighterPethra Prytz21400.0,029

webb-tv

Foto från lopp 1